Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis (2022)

Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis yra sudaroma po to, kai pirkėjas su pardavėju sudera dėl abi šalis tenkinančios kainos. Ją pasirašius, pirkėjas, kaip kad jį įgalioja pp sutartis – sumoka sutartą pinigų sumą ir perima automobilį iš pardavėjo. Tuomet naujas savininkas turi transporto priemonę užregistruoti valstybės įmonėje „Regitra“.

Pirkimo-pardavimo sutarties šablonas (Word ir PDF)

Atsisiųskite:
pirkimo-pardavimo sutarties sablonas word   pirkimo-pardavimo sutarties sablonas pdf

Aukščiau – pirkimo pardavimo sutarties 2022 šablonas (arba kitaip – pavyzdys) PDF ir WORD formatais. Jį galite parsisiųsti ir, užpildžius reikiamus sutarties laukus, atsispausdinti.


Kaip pildyti auto pirkimo-pardavimo sutartį?

1. Transporto priemonės pirkimo pardavimo sutartis, visų pirma, turi būti pildoma įrašant sandorio datą ir laiką viršuje.

automobilio pirkimo-pardavimo sutartis

2. Laukelyje „Sutarties sudarymo valstybė“, reikia įrašyti šalį, kurioje sudaroma pirkimo pardavimo sutartis.

pp sutartis antras žingsnis

3. Tuomet mašinos pirkimo pardavimo sutartis reikalauja įrašyti transporto priemonės savininko ir jos pirkėjo duomenis: asmens kodą (jeigu perkama iš įmonės – įmonės kodą), vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą bei gyvenamosios vietos adresą.

pirkimo pardavimo sutarties pildymas

4. Užpildžius pardavėjo ir pirkėjo duomenų skiltį, reikalinga įrašyti informaciją, kuri leistų identifikuoti automobilį. Automobilio pirkimo pardavimo sutartis su fiziniu asmeniu reikalauja nurodyti transporto priemonės savininko deklaravimo kodą (SDK), gamybinę markę ir komercinį pavadinimą. Taip pat ir valstybinį registracijos numerį, identifikavimo numerį, transporto priemonės registracijos dokumento seriją ir numerį bei pažymėti, ar sutarties pasirašymo momentu galioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra.

masinos pirkimo pardavimo sutartis - ketvirtas žingsnis

5. Transporto priemonės pardavėjas turi nurodyti, ar parduodama transporto priemonė jam esant savininku, buvo apgadinta ar ne. Svarbu atkreipti dėmesį, kad čia pardavėjas turi išbraukti nereikalingą žodį. Tokiu pat principu automobilio pardavėjas turi pažymėti, ar eismo (arba kiti) įvykiai, kurių metu buvo apgadinta transporto priemonė jam buvo žinomi, ar ne.

Pažymėjus, kad laikotarpiu, kai ši transporto priemonė buvo pardavėjo nuosavybė, buvo apgadinta – žemiau reikia varnele pažymėti parduodamos transporto priemonės trūkumus. Taip pat juos galima konkretizuoti žemiau duotame laukelyje, pavadinimu „Informacija apie įvykius ir trūkumus“.

transporto priemonės pirkimo pardavimo sutartis - penktas žingsnis

6. Kitas žingsnis – transporto priemonės kainos, už kurią yra sudaromas sandėris, nurodymas. Duotuose langeliuose nurodžius sumą skaičiais, žemiau reikalinga nurodyti tą pačią sumą ir žodžiais. Taip pat svarbu varnele pažymėti atsiskaitymo būdą – ar už automobilį atsiskaitoma grynaisiais pinigais, ar bankiniu pavedimu.

automobilio kaina PP sutartyje

7. Galiausiai, po to, kai pirkimo pardavimo sutartis internetu parsisiųsta, atsispausdinta ir užpildyta, dar kartą atidžiai ją perskaičius ir sutikrinus duomenis, ji yra parengta pasirašyti.

transporto priemonės pardavėjas ir pirkėjas


UŽPILDYTA PIRKIMO-PARDVIMO SUTARTIS - atsisiųskite ir pasižiūrėkite kaip atrodo užpildyta forma.

Ką dar reikia žinoti prieš perkant automobilį?

Išsaugokite transporto priemonės skelbimo informaciją. Susidomėję automobiliu, užfiksuokite automobilio skelbimą jį nufotografuodami. Tai – itin svarbu todėl, kad skelbime nurodyta informacija gali būti reikšminga tuo atveju, jeigu transporto priemonės pardavėjas mėgintų nuslėpti tam tikrą informaciją apie parduodamo automobilio būklę, arba šią informaciją pagražinti. Konkretūs įrodymai padės įrodyti buvus apgautam.

Įsitikinkite, kad automobilis turi savininko deklaravimo kodą (SDK). Tai galite nesunkiai padaryti, patikrindami Regitros puslapyje. Šis kodas yra svarbus, nes be jo negalėsite užregistruoti automobilio, kurį įsigijote.

Patikrinkite, ar automobilis nėra areštuotas. Prieš įsigyjant jums patikusį automobilį taip pat svarbu įsitikinti, kad jis nebuvo pavogtas, ar nėra ieškomas. Šią informaciją galima patikrinti Policijos departamento pateikiamoje duomenų bazėje. Taip pat rekomenduotina Regitros puslapyje patikrinti, ar šiai transporto priemonei nėra taikomi tokie apribojimai kaip areštas ar įkeitimas.

VIN patikra. Verta skirti šiek tiek laiko ir VIN patikrai. Jos pateikiamoje ataskaitoje galėsite pamatyti informaciją apie norimo įsigyti automobilio ridą, eismo įvykius ir pan. Ši informacija gali turėti įtakos jūsų sprendimui įsigyti arba priešingai – nepirkti automobilio.

Auto pirkimo pardavimo sutartyje numatykite atsiskaitymo būdą ir terminus. Svarbu nepamiršti pardavėjo ir pirkėjo pasirašomoje sutartyje aiškiai ir konkrečiai nurodyti pinigų mokėjimo/gavimo būdą bei konkrečias datas. Jeigu sutariama atsiskaityti grynais pinigais dalimis, tuomet kiekvienos tokios įmokos metu, pinigų perdavimą svarbu užfiksuoti pasirašant pinigų perdavimo-priėmimo aktą. Jį turi pasirašyti tiek pinigų mokėtojas, tiek jų gavėjas. Tik tokiu būdu galėsite būti tikri, kad išvengsite galimų nesusipratimų.

Susitarkite dėl transporto priemonės profesionalios apžiūros galimybės. Nepriklausomai nuo sutartos automobilio kainos, prieš įsigydami automobilį pasirūpinkite, kad jį apžiūrėtų ir įvertintų profesionalūs mechanikai. Jeigu automobilio kaina yra mažesnė nei kitų tokio pat modelio ir specifikacijos automobilių kaina arba savininkas nėra linkęs leisti apžiūrėti transporto priemonę servise – verta sunerimti. Gali būti, kad automobilis turi rimtų trūkumų, kurie ateityje ims kelti problemų.

Pasirašykite pirkimo-pardavimo sutartį. Pasitaiko atvejų, kai transporto priemonės pardavėjai pirkėjus įkalbinėja nepasirašyti pirkimo-pardavimo sutarties. Visgi, svarbu principingai laikytis nuostatos ją pasirašyti. Kitaip, įsigiję automobilį ir pastebėję, kad ji turi defektų arba trūkumų, apie kuriuos nebuvote informuoti, negalėsite reikalauti kompensacijos arba netgi – pinigų atgavimo.