Ratlankių išmatavimai pagal automobilį

Sužinokite, kokie yra ratlankių išmatavimai, žemiau įvesdami automobilio markę, pagaminimo metus, modelį bei modifikacijas. Nurodžius išvardintus duomenis automatiškai gausite informaciją, koks turėtų būti atstumas tarp ratlankio skylių, centrinės skylės diametras ir išnešimas. Visa tai greitai ir efektyviai padės konkrečiam automobilio modeliui išrinkti tinkamiausius ratlankius!

Kaip sužinoti ratlankių išmatavimus:

ratlankių išmatavimai

Pagrindiniai ratlankių duomenys:

P.C.D – atstumas (tarpai) tarp ratlankio skylių.

C.B – centrinės skylės diametras.

E.T. – išnešimas (atstumas nuo ratlankio centro iki ratlankio tvirtinimo paviršiaus išreikštas milimetrais)

Kaip naudotis paieška

Suveskite savo automobilio duomenys iš eilės paieškoje

Lentelė su duomenimis atsiras automatiškai, kai suvesite visus duomenys

Kaip panaudoti gautus P.C.D., ET, C.B. duomenis?

Štai jums konkretus pavyzdys:

Norite pavyzdžiui įsigyti ratlankius Audi A8 2006 m. automobiliui.

Filtravime pasirenkame markę Audi, metus 2006., Modelį A8 (4E) ir variklio modifikaciją pagal esamą.

Toliau matome Audi A8 (4E), automobilio ratlankių išmatavimai:

P.C.D. = 5X112; ET = 35…40; C.B = 57.1

Norint pažiūrėti ar ratlankiai tinka ir nuo kitų markių, tai yra ar P.C.D. (tarpai tarp skylių) ir C.B (centrinės skylės diametras) yra vienodas kaip esamo automobilio, reikia paslinkti šiek tiek žemyn ir pamatysite visą sarašą automobilių su tokiais pačiais išmatavimais, o tai ženkliai palengvina ratlankių paiešką, nes praplatina automobilių markių ir modelių kiekį parodydama nuo kurių galima rinktis ratlankius su vienodais P.C.D. ir C.B.

C.B. negali būti mažesnis už nurodytą prie jūsų automobilio Markės ir Modelio paieškoje, bet gali būti ir didesnis. Tarkim jeigu jūsų išsirinkto ratlankio C.B = 60.1, o mums reikalingas C.B yra 57.1. Tokiu atveju turėtų būti naudojami 3mm centravimo žiedai norint ratlankį išcentruoti tinkamai, o juos galima įsigyti autodalių parduotuvėse.

P.S. Nenaudojant centravimo žiedų ir pritaikius ratlankius su didesniu C.B negu priklauso, gali būti toliau nurodytos pasekmės:

1. Ratlankis gali atsisukinėti

2. Gali būti juntama vibracija ties kažkuriuo greičiu, nes ratlankis negali būti tinkamai išcentruotas milimetrų tikslumu.

Ratlankius būtinai rinkites atsakingai, pagal nurodytus ratlankių išmatavimus.

Kas dar svarbu renkantis automobilio ratlankius?

Visų pirma, renkantis ratlankius automobiliui, svarbu atkreipti į medžiagą, iš kurios jie yra pagaminti. Du populiariausi pasirinkimai – ratlankiai iš plieno ir aliuminio (arba – lengvojo lydinio). Plieniniai vertinami dėl tvirtumo ir draugiškos kainos. Tuo tarpu aliuminiai dažniau pasirenkami vertinančių estetiką ir savo automobiliui nesibodinčių paišlaidauti vairuotojų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į sezoniškumą. Ratlankiai kaip ir padangos neretai gali būti skirstomi į tinkamus vasaros, žiemos sezonui bei universalius. Pavyzdžiui, šaltuoju metų laiku nerekomenduotina naudoti poliruotų ar chromo elementų turinčių ratlankių. Taip pat dėl praktinių sumetimų žiemą pravers ratlankiai, turintys mažiau stipinų.

Galiausiai atkreipkite dėmesį į ratlankių gamintojo suteikiamą garantiją. Dažnai ratlankių pažeidimų vizualiai galite nepastebėti, tačiau greitai pajusti jų daromą įtaką kelionės automobiliu kokybei. Todėl gamintojo garantija šiuo atveju gali tapti puikia išeitimi iš padėties.